Sıkça Sorulan Sorular

 Anasayfa / Sıkça Sorulan Sorular
Sıkca Sorulan Sorular
Gömme rezervuar nasıl tamir edilir?

Gömme rezervuarlar tamiri en zor rezervuar tiplerindendir. İki ölçüde üretilmiştir; 8cm ve 10cm. Gömme rezervuarlar da diğer rezervuarlarda olduğu gibi bir tane doldurma sistemi için flatör, bir tane de boşaltma sistemi için sifon bulunmaktadır. En fazla arıza veren kısım, boşaltma sistemi ve butonlardır. Uzun süre su dolu bekleyen rezervuarların boşaltma sifonu contası şişer ve sızdırmaya başlar. Tamiri için de butonu uygun şekilde çıkarmanız gerekir. Çok dikkatli yaklaşmalısınız, yoksa tırnaklardan bir tanesi kırılır ve işini yapmaz. Maalesef ki her marka ayrı biçimde panel butonu üretiyor, hatta kendi içinde de bir o kadar model farkı var. Yani söylemek istediğimiz; o tırnakları kırmayın, butonu

Gömme rezervuar nasıl tamir edilir

bulmak bir zulüm. Butonu çıkardıktan sonra ilk işiniz önünüze çıkan ara musluktan suyu kesmek olsun. İkinci adım, paneli tutan çıtaları sökmek; yönü ve biçimini aynen takacaksınız, o yüzden daha dikkatli sökün. Üçüncü adım, flatör’ den flex hotumu çıkarınız. Dördüncü adım, boşaltma sistemi olan sifon mekanizmasını çapraz kaldırarak dışarı çıkarınız. Mekanizmanın alt kısmında yer alan dairesel contayı çıkarın ve aynı ölçüde olan contayla değiştirin. Yine aynı biçimde tekrar toplayınız. Takıldığınız bir konu olursa biz buradayız. www.cayyolutesisat.com.tr

Klozet sifonu nasıl takılır?

Klozet sifonu nasıl takılır

Klozetler iki tipte üretilmişlerdir; kemer tipi klozet ve standart tip klozetlerdir. Kemer tipi klozetler yer ve duvar kısmının tam yapışık olan tiplere denir. Standart klozetlerde rezervuar sistemi yenileme işlemi daha kolaydır. Rezervuarın alt kısmında klozet ile birleştirmek için kullanılmış olan rezervuar montaj vidasını sökmekle başlayınız. İkinci adım, paslanmış olan tüm vidaları sökün. Üç, rezervuar iç takımın tamamını söküp çöpe atınız. Dört, rezervuarın içini bulaşık deterjanıyla iyice temizleyiniz, içerde hiç taş ya da buna benzer ilaç tortuları kalmasın. Eğer kalırsa contanın arasına girer ve yeni sifon da olsa yapısı bozulur, yeni masraflar açacak bir hal almaya başlar. Beş, temizlik detaylıca yapıldıktan sonra ilk iş, rezervuar montaj vidasının pulları ve konik contayı deliğe uygun şekilde takıp alt kısmından iyice sabitleyiniz. Altı, Ardından su doldurma görevi yapan flatör sıkıca sabitlenir. Yedi, boşaltma sistemini sıkıca sabitleyin. Sekiz, klozet ve rezervuarın birleşme yerine büyük, kalın ve yuvarlak contayı yerleştiriniz. Dokuz, klozet ve rezervuarı sıkıca montaj vidalarının yardımıyla birleştiriniz; hemen ardından flex hortumları birleştirin. On, boşaltma butonunun da montajından sonra sisteminiz kullanıma hazırdır. Unutmayınız, bu tarif standart tip klozetler için uygundur. Kemer tip klozetlerde teferruat daha fazla olduğu için, tamamen uzman tesisatçının müdahale etmesi gerekir. Çayyolu tesisat.

Lavabo sifonu nasıl takılır?
Lavabo sifonu nasıl takılır

Lavabo sifonları yaşam alanlarımızda yer alan mutfak, banyo ve tuvaletlerde konuşlandırılmışlardır. En fazla kullanılan gider sistemleri arasında lavabo sifonları yer alıyor. En fazla da bu sifonlar deforme oluyor. Lavabo sifonlarını düzenli olarak değiştirmekte de fayda var. Çünkü lavabo sifonlarında biriken tortular mikrop yuvası oluştururlar ve mikroplar sifonda oluşukları yerlerde durup durmazlar. Hareket ederler. Lavabo sifonları çok çeşitli üretilmiştir. Sifon almaya giderken mutlaka yanınızda numuneyi götürünüz. Aynı sifonu aldıktan sona ikinci işiniz Kada conta almak olsun. Bu conta bütün yükü taşıyan görevi üstlenir. Standart lavabolarda bu işlemleri yapabilirsiniz. Çöp makinesi ve ikili büyük kafalı sifonlar barındıran lavabolarda daha profesyonellik isteyen çalışmalarla yenileyebilirsiniz. Çayyolu tesisat sizlere teknik malzemeleri kolaylıkla temin eder ve zor durumlarda sizlere yardımcı olur. Bünyemizde herkesin kolaylıkla montajını yapabileceği sifonlar bulunmaktadır.

Banyo bataryası nasıl takılır?
Banyo bataryası nasıl takılır

ilk olarak ana vanayı kapatın. Banyo bataryası montajı aslında oldukça sade görünür, ancak duvara takılan eksantrik dediğimiz açılı bağlantı elemanı işi tamamen değiştiriyor. Bu malzemede açıyı ayarlamak için önce duvara sabitlenecek kısmını teflon bant ile uygun şekilde doldurduktan sonra her iki kısma, ani sıcak ve soğuk su girişlerine tam sıkmadan tutturunuz. Ardından bataryanın bağlantılarını hazırlamak için bataryanızı sol resimde gördüğünüz eksantriğe takın ve dümdüz durana kadar hafif hafif sıkma yönüne doğru sıkınız. Düzleştirme tamamlandıktan sonra bataryanın kâğıt contalarını yerleştirin. Duvara sabitlediğiniz bağlantı elemanlarına bataryanızın kutusundan çıkan batarya aynalarını saat yönünde çevirerek takınız. Kurbağacık anahtar kullanarak bataryanızı takmanız gerekmektedir. Aksi anahtar bataryanıza zarar verir ve garanti kapsamını bozabilir. Kurbağacık anahtarlarının yapısından dolayı uç kısmı ayrı ölçüde, dip kısmı ayrı ölçüde kavrama yapar. Siz anahtarınızla ölçü alırken uç kısmını kullanınız. Kendinizden emin adımlarla bataryanızı sabitleme işlemlerine başlayınız. Yarım tur sağ kısmı, yarım tur da sol kısmı sıkarak bataryanızı sabitleyip vanayı açmadan önce bataryanın musluklarını açın. Bu işlemi yapmaktaki amaç vanayı kapattıktan sonra tesisatta oluşan hava boşluğunun ana vanayı açar açmaz bataryayı tahrip etmesini önlemektir. Tüm kurallara uyduktan sonra montajı tamamlamış oluyorsunuz. Takıldığınız yerde Çayyolu tesisat canlı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Hakkımızda

Yıllarca Siz Müşterilemize Hizmet Etmenin Verdiği Tecrübe İle Her Zaman Daha Mükemmeli Hedefledik; Firmamıza Deneyimli Bir Kadro Katmakla Hizmetlerimizi Kurumsal Prensiplerle Taçlandırdık. Bu Gelişmeler Gün Geçtikçe Yenilenen Mutfak, Banyo ve Kombi Ürünlerinde de Teknik Profesyonellik Kazandırdı. Bu Sayede Siz Müşterilerimizin Tavsiye Edilen Firması Olabildik.

Biz Neredeyiz ?